Αρχείο για Ιανουάριος, 2011

Η Βασιλόπιτα τω Ξηρολιβαδιωτών και φίλων.

Ιανουάριος 24th, 2011

Με μεγάλη και ένθερμη συμμετοχή οι Ξηρολιβαδιώτες και οι φίλοι του Ξηρολιβάδου αναβίωσαν την παράδοση της βασιλόπιττας και συγκεντρώθηκαν στο φιλόξενο χώρο του παραδοσιακού καφενείου ΕΡΑΤΕΙΝΟ, για να ανταλλάξουν ευχές και να απολαύσουν τον καφέ τους με τα βουτήματα που …ευγενώς προσέφερε προς τον Πολιτιστικό Ομιλο Ξηρολιβάδου το ζαχαροπλαστείο LIDO. Την βασιλόπττα που προσέφερε το αρτοποιείο ΧΟΝΔΡΑΝΤΩΝΗ ευλόγησε και έκοψε ο π. Σωφρόνιος Φάκας ο οποίος μετέφερε τις θερμότερες ευχές, τους χαιρετισμούς και την ευλογία του Μητροπολίτη κ. Παντελεήμονα.

Η βασιλόπιττα μοιράστηκε από τον Πρόεδρο του Π.Ο.Ξ. Α.Βασιάδη, σε έξη κομμάτια αφιερωμένα στον Άγιο Προστάτη του Ξηρολιβάδου Προφήτη Ηλία, στο Περιφερειακό Διαμέρισμα Ημαθίας, στον Δήμο Βέροιας, στο Ξηρολίβαδο, στον Πολιτιστικό Όμιλο του χωριού και στους Φίλους του Ξηρολιβάδου. Το τυχερό φλουρί βρέθηκε στο κομμάτι των Φίλων. Στη συνέχεια μοιράστηκαν σε όλους ατομικά πιττάκια και τυχερή της χρονιάς αναδείχθηκε η κ. Μανή Παπαδοπούλου-Τυφλίδου, που μαζί με το νόμισμα κέρδισε ένα θαυμάσιο χειροποίητο κολιέ, προσφορά του εργαστηρίου της κ. Λίτσας Ψηφάκη και μια σειρά DVD από τις διοργανώσεις του Π.Ο.Ξ. που προβλήθηκαν κατ επανάληψη από πανελλαδικής εμβέλειας τηλεοπτικούς σταθμούς.

Την εκδήλωση της βασιλόπιττας τίμησαν με την παρουσία τους η Αντιδήμαρχος Οικονομικών Βέροιας κ.Αρχοντάκη Βέτα η οποία εκπροσώπησε την Δήμαρχο κ.Χαρούλα Ουσουλτζόγλου και ο Περιφερειακός Σύμβουλος κ.Στάθης Σαρηγιαννίδης που εκπροσώπησε τον Περιφερειάρχη Κεντρικής Μακεδονίας κ. Παναγιώτη Ψωμιάδη και τον Αντιπεριφερειάρχη Ημαθίας κ. Κώστα Καραπαναγιωτίδη.
Η Αντιδήμαρχος κ. Αρχοντάκη και ο Περιφερειακός Σύμβουλος κ. Σαρηγιαννίδης απηύθυναν χαιρετισμό και ευχές για το 2011.
Στην εκδήλωση της Βασιλόπιτας του ΠΟΞ παρευρέθησαν επίσης ο Πρόεδρος του ΣΥΦΑ Ημαθίας Πέλλας, εκπρόσωπος της Ημαθίας στον Πανελλήνιο Φαρμακευτικό Σύλλογο και π.Πρόεδρος του Φαρμακευτικού Συλλόγου Ημαθίας κ. Γιώργος Τροχόπουλος, ο π. Πρόεδρος του Συλλόγου Βλάχων Βέροιας κ. Τάκης Γεωργίου, ο Καλλιτεχνικός Διευθυντής της Ευξείνου Λέσχης Βέροιας κ.Δημήτρης Τσιαβός και ο Αντιπρόεδρος του VERMOUNT κ.Απόστολος Τσιαμήτρος.

Τους παρευρεθέντες καλωσόρισε ο Πρόεδρος του Π.Ο.Ξ Αναστάσιος Βασιάδης ο οποίος μετέφερε εκ μέρους ολόκληρου του Δ.Σ. του Ομίλου, τις θερμότερες ευχές και ευχαριστίες για την συμμετοχή στην προσπάθεια διατήρησης ακόμα μιας παράδοσης των Ξηρολιβαδιωτών. Κατά την ομιλία του ο κ Βασιάδης ευχήθηκε στις νέες Αυτοδιοικητικές Αρχές που εκλέχθηκαν κατά την διοικητική οργάνωση του σχεδίου ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΗΣ δύναμη και επιτυχία στο έργο τους.

Η ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ ΤΟΥ ΠΟΞ

Ιανουάριος 17th, 2011

Ανακοινώνεται ότι η εκδήλωση της βασιλόπιτας του Πολιτιστικού Ομίλου Ξηρολιβάδου, θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2011 καί ώρα 11.30 το πρωί, στο παραδοσιακό καφέ «ΕΡΑΤΕΙΝΟ» στη Βέροια.
Καλούνται όλοι οι Ξηρολιβαδιώτες και οι φίλοι του Ξηρολιβάδου να συμμετάσχουν.

ΑΓΩΝΑΣ ΟΡΕΙΝΟΥ ΤΡΕΞΙΜΑΤΟΣ ΞΗΡΟΛΙΒΑΔΟ, 9-1-2011. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ιανουάριος 10th, 2011

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΣΕΙΡΑ ΚΑΤ. ΧΡΟΝΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜ ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΤΟΣ ΓΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ-ΧΟΡΗΓΟΣ
1 0.52.43 201 ΠΟΥΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1979 Α1 ΒΕΡΟΙΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
2 0.57.35 113 ΤΣΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1970 Α2 ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3 1.00.06 143 ΣΤΟΓΙΑΝΝHΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1971 Α2 ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ Σ.Δ.Ο. ΕΟΡΔΑΙΑΣ
4 1.00.48 221 ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1962 Α2 ΒΕΡΟΙΑ NEW BALANCE
5 1.01.18 219 ΦΟΥΡΤΟΥΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1973 Α1 ΚΑΒΑΛΑ Γ.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ
6 1.01.20 114 ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1977 Α1 ΒΕΡΟΙΑ
7 1.03.58 111 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1961 Α3 ΛΑΡΙΣΑ
8 1.03.58 123 ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1974 Α1 ΒΟΛΟΣ WWW.RUNNINGNEWS.GR
9 1.03.68 149 ΜΗΤΡΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1983 Α1 ΒΕΡΟΙΑ COACHINGSERVICES
10 1.04.30 182 ΝΤΕΛΙΑΣ ΜΑΡΙΟΣ 1994 Α1 ΒΕΡΟΙΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
11 1.04.35 229 ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1964 Α2 ΒΕΡΟΙΑ
12 1.05.46 202 ΜΥΓΔΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1961 Α3 ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ
13 1.05.50 204 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ 1969 Α2 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
14 1.06.02 154 ΣΟΥΠΙΑΔΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ 1952 Α3 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
15 1.06.20 112 ΓΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1980 Α1 ΛΑΡΙΣΑ ΣΥΛΛ.ΜΑΡ.ΛΑΡΙΣΑΣ
16 1.06.22 180 ΚΑΡΠΟΥΖΑ ΒΙΚΗ 1964 Γ1 ΚΟΖΑΝΗ SALOMON-SIS
17 1.07.36 188 ΣΙΩΜΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1979 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
18 1.07.39 155 ΣΥΚΟΠΕΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1976 Γ1 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
19 1.08.16 119 ΓΕΡΟΜΙΧΑΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1953 Α3 ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΘΛ.ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΖΕΥΣ
20 1.08.23 120 ΠΑΛΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1979 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
21 1.09.12 165 DOMAZETOVIC ALEKSANDAR 1985 Α1 ΚΕΡΚΥΡΑ
22 1.09.48 183 ΚΟΥΚΟΥΤΕΓΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1996 Α1 ΒΕΡΟΙΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
23 1.09.52 227 ΣΙΩΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 1963 Α2 ΕΔΕΣΣΑ ΣΥΛ. ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΣΤΙΒΟΥ ΕΔΕΣΣΑΣ
24 1.09.58 216 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1961 Α3 ΒΕΡΟΙΑ
25 1.10.20 151 ΡΟΝΤΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1979 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
26 1.10.26 228 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1972 Α2 ____________ΚΑΤΕΡΙΝΗ Α.Π.Σ. ΔΡΟΜΕΩΝ «ΖΕΥΣ»
27 1.10.36 128 ΝΑΖΕΜΛΑΡΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1987 Α1 ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΘΛ.ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΖΕΥΣ
28 1.10.47 195 ΚΡΕΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1982 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ Α.Σ. ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
29 1.10.53 152 ΚΟΥΡΜΠΕΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1988 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
30 1.11.17 175 ΚΑΡΑΜΠΕΡΗΣ ΑΡΗΣ 1982 Α1 ΠΥΛΗ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΥΛΗΣ
31 1.12.05 192 ΜΑΛΙΜΠΟΡΣΚΑ-ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΙΡΕΝΑ Γ1 ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ SUNTO
32 1.12.05 190 ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1961 Α3 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ BODY ACTION
33 1.12.48 109 ΜΗΤΣΟΥΛΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 1958 Α3 ΠΑΡΓΑ
34 1.12.49 141 ΤΑΓΤΕΛΕΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1980 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
35 1.12.50 125 ΒΟΤΣΙΚΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 1976 Α1 ΙΩΑΝΝΙΝΑ
36 1.12.51 178 ΦΙΟΥΝΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 1964 Α2 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
37 1.12.53 177 ΡΕΝΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1967 Α2 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
38 1.13.05 134 ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1967 Α2 ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
39 1.13.20 156 ΠΕΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1972 Α1 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
40 1.13.29 160 ΚΑΙΣΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1970 Α2 ΝΑΟΥΣΑ ΣΕΒΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
41 1.13.59 199 ΔΕΛΑΝΤΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1965 Α2 ΒΕΡΟΙΑ
42 1.13.59 220 ΚΟΓΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1978 Α1 ΒΕΡΟΙΑ Ε.Ο.Δ. ΗΜΑΘΙΑΣ
43 1.14.15 185 ΡΕΤΖΕΠΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 1959 Α3 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
44 1.14.33 224 ΚΟΡΑΒΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1967 Α2 ΓΡΕΒΕΝΑ ΟΜΑΔΑ ΔΡΟΜΕΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
45 1.15.22 130 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 1957 Α3 ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΘΛ.ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΖΕΥΣ
46 1.15.27 115 ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1970 Α2 ΒΕΡΟΙΑ
47 1.15.29 203 ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1977 Α1 ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
48 1.15.44 187 ΑΪΒΑΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1967 Α2 ΑΓ.ΤΡΙΑΔΑ ΠΥΡΣΟΣ ΑΓ.ΤΡΙΑΔΑΣ
49 1.16.12 217 ΚΑΪΑΦΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1967 Α2 ΣΤΡΑΤΟΝΙΚΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
50 1.16.38 198 ΤΣΑΓΚΕΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1961 Α3 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
51 1.17.03 191 ΛΑΜΠΡΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1962 Α2 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ WWW.NONIDRINK.GR
52 1.17.04 189 ΓΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1980 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ O+
53 1.17.14 133 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1974 Α1 ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ Σ.Δ.Ο. ΕΟΡΔΑΙΑΣ
54 1.17.14 144 ΠΑΤΣΙΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1972 Α1 ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ Σ.Δ.Ο. ΕΟΡΔΑΙΑΣ
55 1.17.15 147 ΤΖΙΜΠΟΥΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1967 Α2 ΒΕΡΟΙΑ
56 1.17.17 159 ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1969 Α2 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
57 1.17.20 158 ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1996 Α1 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
58 1.17.22 153 ΖΑΜΠΕΤΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1964 Α2 ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΟΡΕΙΒ/ΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
59 1.17.23 101 ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1965 Α2 ΒΕΡΟΙΑ
60 1.17.28 163 ΠΕΤΡΑΚΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1962 Α2 ΝΑΟΥΣΑ ΣΕΒΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
61 1.17.32 170 ΠΙΕΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1978 Α1 ΑΘΗΝΑ
62 1.17.49 135 ΒΟΛΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1990 Α1 ΙΩΑΝΝΙΝΑ
63 1.18.10 232 ΤΣΙΑΠΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1984 Α1 ΚΟΖΑΝΗ Σ.Δ.Υ. ΚΟΖΑΝΗΣ
64 1.18.19 193 ΚΟΤΖΑΦΙΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1943 Α3 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
65 1.18.38 169 ΜΠΟΥΤΣΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1973 Α1 ΑΘΗΝΑ
66 1.18.46 166 ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 1978 Α1 ΚΕΡΚΥΡΑ
67 1.18.59 126 ΤΑΓΤΕΛΕΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1976 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
68 1.19.00 184 ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1971 Α2 ΚΟΖΑΝΗ
69 1.19.10 137 ΚΟΡΔΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1981 Α1 ΙΩΑΝΝΙΝΑ
70 1.19.20 139 ΔΟΥΜΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1988 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
71 1.20.14 197 ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1970 Α2 ΚΟΖΑΝΗ Σ.Δ.Υ. ΚΟΖΑΝΗΣ
73 1.20.15 145 ΜΑΝΔΡΕΛΑΣ ΧΑΡΗΣ 1970 Α2 ΚΟΖΑΝΗ
74 1.20.44 164 ΠΑΡΙΖΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1950 Α3 ΝΑΟΥΣΑ ΠΟ.ΦΥ. Ο. ΝΑΟΥΣΑΣ
75 1.21.10 161 ΠΑΡΙΖΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1956 Α3 ΝΑΟΥΣΑ ΠΟ.ΦΥ. Ο. ΝΑΟΥΣΑΣ
76 1.21.40 129 ΚΟΥΤΣΙΩΤΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1960 Α3 ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΘΛ.ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΖΕΥΣ
77 1.21.42 142 ΚΟΥΤΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1970 Α2 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
78 1.21.54 200 ΤΣΑΡΤΣΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1979 Α1 ΒΕΡΟΙΑ
79 1.22.07 116 ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1970 Α2 ΒΕΡΟΙΑ
80 1.22.12 148 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1962 Α2 ΧΑΛΑΣΤΡΑ
81 1.22.27 167 ΠΑΠΠΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1971 Α2 ΚΕΡΚΥΡΑ
82 1.22.40 106 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ 1965 Α2 ΚΟΖΑΝΗ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ
83 1.22.56 108 ΚΟΓΙΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1972 Α1 ΒΕΡΟΙΑ ΕΟΔ
84 1.23.12 168 DOMAZETOVIC TOMAS 1976 Α1 ΚΕΡΚΥΡΑ
85 1.23.16 162 ΜΑΤΖΕΡΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ 1981 Γ1 ΑΡΙΔΑΙΑ Ε.Ο.Σ. ΑΡΙΔΑΙΑΣ
86 1.23.36 179 ΚΑΡΑΜΟΣΧΟΓΛΟΥ ΜΑΝΩΛΗΣ 1978 Α1 ΝΕΑ ΠΕΛΛΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
87 1.23.37 174 ΒΕΖΥΡΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1959 Α3 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
88 1.24.00 107 ΤΣΙΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1967 Α2 ΒΕΡΟΙΑ
89 1.24.18 208 ΓΚΟΥΓΚΕΤΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 1969 Α2 ΠΟΛΙΧΝΗ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
90 1.24.39 146 ΚΩΤΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1986 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
91 1.25.02 124 ΖΙΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1967 Α2 ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ
92 1.25.04 150 ΤΣΙΓΑΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 1968 Γ1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
93 1.25.05 122 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ __________ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 1965 Α2 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
94 1.25.08 104 ΚΟΥΣΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1957 Α3 ΚΟΖΑΝΗ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ
95 1.25.11 209 ΜΙΧΑΗΛ ΝΑΤΑΣΑ 1972 Γ1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
96 1.25.13 176 ΣΧΟΡΤΣΙΑΝΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1984 Α1 ΠΥΛΗ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΥΛΗΣ
97 1.25.41 117 ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1955 Α3 ΒΕΡΟΙΑ
98 1.26.05 206 ΚΕΧΑΓΙΑ ΘΕΟΔΩΡΑ 1973 Γ1 ΚΙΛΚΙΣ ΠΑΟΚ
99 1.26.19 173 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1964 Α2 ΓΡΕΒΕΝΑ ΟΜΑΔΑ ΔΡΟΜΕΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
100 1.27.08 157 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1980 Α1 ΚΕΡΚΥΡΑ
101 1.27.23 140 ΚΑΣΙΜΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1995 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
102 1.27.26 103 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1947 Α3 ΚΟΖΑΝΗ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ
103 1.29.39 131 ΒΕΝΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 1957 Α3 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
104 1.30.20 181 ΚΑΚΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1979 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
105 1.30.51 132 ΤΑΓΤΕΛΕΝΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1970 Α2 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
106 1.33.34 218 ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1974 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
107 1.33.50 205 ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΤΡΙΑΔΑ 1981 Γ1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
108 1.34.00 222 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1974 Α1 ΚΙΛΚΙΣ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
109 1.34.03 213 ΜΑΥΡΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1964 Α2 Ν. ΜΗΧΑΝΙΩΝΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
110 1.34.05 226 ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1974 Α1 ΚΙΛΚΙΣ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
111 1.34.10 223 ΜΠΕΚΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1972 Α1 ΚΙΛΚΙΣ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
112 1.34.50 102 ΔΟΥΓΑΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 1952 Α3 ΚΟΖΑΝΗ ΕΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
113 1.35.22 196 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΕΟΣ 1969 Α2 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
114 1.38.01 230 ΚΑΤΣΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1965 Α2 ΛΑΓΚΑΔΑΣ ROUT (RODOPI ULTRA TRAIL)
115 1.38.04 231 ΜΑΤΘΑΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 1968 Γ1 ΛΑΓΚΑΔΑΣ ROUT (RODOPI ULTRA TRAIL)
116 1.39.25 118 ΤΑΓΤΕΛΕNΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 1948 Α3 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
117 1.40.14 138 ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΕΥΘΥΜΗΣ 1965 Α2 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
118 1.40.26 186 ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΟΥ ΦΩΤΗΣ 1963 Α2 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
119 1.40.34 212 ΜΟΥΣΕΝΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 1967 Α2 ΒΕΡΟΙΑ
120 1.42.40 110 ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1974 Α1 ΒΕΡΟΙΑ
121 1.44.02 214 ΚΑΓΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1965 Α2 Ν. ΕΠΙΒΑΤΕΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ
122 1.44.02 215 ΜΑΔΥΤΙΝΟΣ ΖΗΣΗΣ 1973 Α1 Ν. ΕΠΙΒΑΤΕΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ
123 1.46.49 207 ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1971 Α2 ΒΕΡΟΙΑ
124 1.46.49 211 ΣΚΟΥΦΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1967 Α2 ΒΕΡΟΙΑ
125 1.47.54 194 ΚΑΚΑΡΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1952 Α3 ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
126 1.51.12 234 ΓΙΑΝΝΑΚΟΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1972 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ SEA WORLD
127 1.51.14 233 ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ _4&Ïs_____ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1972 Α1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ SEA WORLD
128 1.55.50 210 ΚΑΛΕΣΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ 1968 Γ1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
129 2.02.48 121 ΠΟΛΑΤΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1974 Γ1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
130 2.02.48 127 ΜΠΑΛΑΣΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1972 Γ1 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
131 2.03.14 171 ΚΟΥΠΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1970 Α2 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
132 2.03.14 172 ΚΟΥΠΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 1968 Α2 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
134 2.04.12 235 ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1934 Α3 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
135 2.04.12 236 ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
133 2.04.43 225 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΕΦΗ 1970 Γ1 ΓΡΕΒΕΝΑ ΟΜΑΔΑ ΔΡΟΜΕΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΧΡΟΝΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜ ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ-ΧΟΡΗΓΟΣ
1 1.06.22 180 ΚΑΡΠΟΥΖΑ ΒΙΚΗ ΚΟΖΑΝΗ SALOMON-SIS
2 1.07.39 155 ΣΥΚΟΠΕΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
3 1.12.05 192 ΜΑΛΙΜΠΟΡΣΚΑ- ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΙΡΕΝΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ SUNTO
4 1.23.16 162 ΜΑΤΖΕΡΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ ΑΡΙΔΑΙΑ Ε.Ο.Σ. ΑΡΙΔΑΙΑΣ
5 1.25.04 150 ΤΣΙΓΑΡΟΥ ΜΑΡΙΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
6 1.25.11 209 ΜΙΧΑΗΛ ΝΑΤΑΣΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
7 1.26.05 206 ΚΕΧΑΓΙΑ ΘΕΟΔΩΡΑ ΚΙΛΚΙΣ ΠΑΟΚ
8 1.33.50 205 ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΤΡΙΑΔΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
9 1.38.04 231 ΜΑΤΘΑΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΛΑΓΚΑΔΑΣ ROUT (RODOPI ULTRA TRAIL)
10 1.55.50 210 ΚΑΛΕΣΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
11 2.02.48 121 ΠΟΛΑΤΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
12 2.02.48 127 ΜΠΑΛΑΣΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
13 2.04.43 225 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΕΦΗ ΓΡΕΒΕΝΑ ΟΜΑΔΑ ΔΡΟΜΕΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
ΑΝΔΡΕΣ ΕΩΣ 39 ετων (Α1)
ΧΡΟΝΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜ ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ-ΧΟΡΗΓΟΣ
1 0.52.43 201 ΠΟΥΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1979 ΒΕΡΟΙΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
2 1.01.18 219 ΦΟΥΡΤΟΥΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1973 ΚΑΒΑΛΑ Γ.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ
3 1.01.20 114 ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1977 ΒΕΡΟΙΑ
4 1.03.58 123 ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1974 ΒΟΛΟΣ WWW.RUNNINGNEWS.GR
5 1.03.68 149 ΜΗΤΡΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1983 ΒΕΡΟΙΑ COACHINGSERVICES
6 1.04.30 182 ΝΤΕΛΙΑΣ ΜΑΡΙΟΣ 1994 ΒΕΡΟΙΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
7 1.06.20 112 ΓΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1980 ΛΑΡΙΣΑ ΣΥΛΛ.ΜΑΡ.ΛΑΡΙΣΑΣ
8 1.07.36 188 ΣΙΩΜΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1979 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
9 1.08.23 120 ΠΑΛΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1979 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
10 1.09.12 165 DOMAZETOVIC ALEKSANDAR 1985 ΚΕΡΚΥΡΑ
11 1.09.48 183 ΚΟΥΚΟΥΤΕΓΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1996 ΒΕΡΟΙΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
12 1.10.20 151 ΡΟΝΤΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1979 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
13 1.10.36 128 ΝΑΖΕΜΛΑΡΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1987 ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΘΛ.ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΖΕΥΣ
14 1.10.47 195 ΚΡΕΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1982 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ Α.Σ. ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
15 1.10.53 152 ΚΟΥΡΜΠΕΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1988 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
16 1.11.17 175 ΚΑΡΑΜΠΕΡΗΣ ΑΡΗΣ 1982 ΠΥΛΗ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΥΛΗΣ
17 1.12.49 141 ΤΑΓΤΕΛΕΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1980 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
18 1.12.50 125 ΒΟΤΣΙΚΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 1976 ΙΩΑΝΝΙΝΑ
19 1.13.20 156 ΠΕΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1972 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
20 1.13.59 220 ΚΟΓΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1978 ΒΕΡΟΙΑ Ε.Ο.Δ. ΗΜΑΘΙΑΣ
21 1.15.29 203 ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1977 ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
22 1.17.04 189 ΓΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1980 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ O+
23 1.17.14 133 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1974 ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ Σ.Δ.Ο. ΕΟΡΔΑΙΑΣ
24 1.17.14 144 ΠΑΤΣΙΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1972 ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ Σ.Δ.Ο. ΕΟΡΔΑΙΑΣ
25 1.17.20 158 ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1996 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
26 1.17.32 170 ΠΙΕΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1978 ΑΘΗΝΑ
27 1.17.49 135 ΒΟΛΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1990 ΙΩΑΝΝΙΝΑ
28 1.18.10 232 ΤΣΙΑΠΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1984 ΚΟΖΑΝΗ Σ.Δ.Υ. ΚΟΖΑΝΗΣ
29 1.18.38 169 ΜΠΟΥΤΣΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1973 ΑΘΗΝΑ
30 1.18.46 166 ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 1978 ΚΕΡΚΥΡΑ
31 1.18.59 126 ΤΑΓΤΕΛΕΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1976 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
32 1.19.10 137 ΚΟΡΔΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1981 ΙΩΑΝΝΙΝΑ
33 1.19.20 139 ΔΟΥΜΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1988 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
34 1.21.54 200 ΤΣΑΡΤΣΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1979 ΒΕΡΟΙΑ
35 1.22.56 108 ΚΟΓΙΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1972 ΒΕΡΟΙΑ ΕΟΔ
36 1.23.12 168 DOMAZETOVIC TOMAS 1976 ΚΕΡΚΥΡΑ
37 1.23.36 179 ΚΑΡΑΜΟΣΧΟΓΛΟΥ ΜΑΝΩΛΗΣ 1978 ΝΕΑ ΠΕΛΛΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
38 1.24.39 146 ΚΩΤΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1986 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
39 1.25.13 176 ΣΧΟΡΤΣΙΑΝΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1984 ΠΥΛΗ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΥΛΗΣ
40 1.27.08 157 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1980 ΚΕΡΚΥΡΑ
41 1.27.23 140 ΚΑΣΙΜΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1995 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
42 1.30.20 181 ΚΑΚΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1979 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
43 1.33.34 218 ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1974 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
44 1.34.00 222 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1974 ΚΙΛΚΙΣ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
45 1.34.05 226 ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1974 ΚΙΛΚΙΣ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
46 1.34.10 223 ΜΠΕΚΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1972 ΚΙΛΚΙΣ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
47 1.42.40 110 ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1974 ΒΕΡΟΙΑ
48 1.44.02 215 ΜΑΔΥΤΙΝΟΣ ΖΗΣΗΣ 1973 Ν. ΕΠΙΒΑΤΕΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ
50 1.51.12 234 ΓΙΑΝΝΑΚΟΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1972 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ SEA WORLD
49 1.51.14 233 ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1972 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ SEA WORLD

ΑΝΔΡΕΣ 39-49 ετων (Α2)
ΧΡΟΝΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜ ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ-ΧΟΡΗΓΟΣ

1 0.57.35 113 ΤΣΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1970 ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
2 1.00.06 143 ΣΤΟΓΙΑΝΝHΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1971 ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ Σ.Δ.Ο. ΕΟΡΔΑΙΑΣ
3 1.00.48 221 ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1962 ΒΕΡΟΙΑ NEW BALANCE
4 1.04.35 229 ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1964 ΒΕΡΟΙΑ
5 1.05.50 204 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ 1969 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
6 1.09.52 227 ΣΙΩΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 1963 ΕΔΕΣΣΑ ΣΥΛ. ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΣΤΙΒΟΥ ΕΔΕΣΣΑΣ
7 1.10.26 228 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1972 ΚΑΤΕΡΙΝΗ Α.Π.Σ. ΔΡΟΜΕΩΝ «ΖΕΥΣ»
8 1.12.51 178 ΦΙΟΥΝΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 1964 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
9 1.12.53 177 ΡΕΝΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1967 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
10 1.13.05 134 ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1967 ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
11 1.13.29 160 ΚΑΙΣΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1970 ΝΑΟΥΣΑ ΣΕΒΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
12 1.13.59 199 ΔΕΛΑΝΤΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1965 ΒΕΡΟΙΑ
13 1.14.33 224 ΚΟΡΑΒΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1967 ΓΡΕΒΕΝΑ ΟΜΑΔΑ ΔΡΟΜΕΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
14 1.15.27 115 ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1970 ΒΕΡΟΙΑ
15 1.15.44 187 ΑΪΒΑΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1967 ΑΓ.ΤΡΙΑΔΑ ΠΥΡΣΟΣ ΑΓ.ΤΡΙΑΔΑΣ
16 1.16.12 217 ΚΑΪΑΦΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1967 ΣΤΡΑΤΟΝΙΚΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
17 1.17.03 191 ΛΑΜΠΡΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1962 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ WWW.NONIDRINK.GR
18 1.17.15 147 ΤΖΙΜΠΟΥΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1967 ΒΕΡΟΙΑ
19 1.17.17 159 ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1969 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
20 1.17.22 153 ΖΑΜΠΕΤΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1964 ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΟΡΕΙΒ/ΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
21 1.17.23 101 ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1965 ΒΕΡΟΙΑ
22 1.17.28 163 ΠΕΤΡΑΚΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1962 ΝΑΟΥΣΑ ΣΕΒΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
23 1.19.00 184 ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1971 ΚΟΖΑΝΗ
24 1.20.11 136 ΒΟΛΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1962 ΙΩΑΝΝΙΝΑ
25 1.20.14 197 ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1970 ΚΟΖΑΝΗ Σ.Δ.Υ. ΚΟΖΑΝΗΣ
26 1.20.15 145 ΜΑΝΔΡΕΛΑΣ ΧΑΡΗΣ 1970 ΚΟΖΑΝΗ
27 1.21.42 142 ΚΟΥΤΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1970 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
28 1.22.07 116 ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1970 ΒΕΡΟΙΑ
29 1.22.12 148 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1962 ΧΑΛΑΣΤΡΑ
30 1.22.27 167 ΠΑΠΠΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1971 ΚΕΡΚΥΡΑ
31 1.22.40 106 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ 1965 ΚΟΖΑΝΗ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ
32 1.24.00 107 ΤΣΙΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1967 ΒΕΡΟΙΑ
33 1.24.18 208 ΓΚΟΥΓΚΕΤΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 1969 ΠΟΛΙΧΝΗ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
34 1.25.02 124 ΖΙΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1967 ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ
35 1.25.05 122 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 1965 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
36 1.26.19 173 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1964 ΓΡΕΒΕΝΑ ΟΜΑΔΑ ΔΡΟΜΕΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
37 1.30.51 132 ΤΑΓΤΕΛΕΝΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1970 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
38 1.34.03 213 ΜΑΥΡΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1964 Ν. ΜΗΧΑΝΙΩΝΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
39 1.35.22 196 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΕΟΣ 1969 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
40 1.38.01 230 ΚΑΤΣΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1965 ΛΑΓΚΑΔΑΣ ROUT (RODOPI ULTRA TRAIL)
41 1.40.14 138 ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΕΥΘΥΜΗΣ 1965 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
42 1.40.26 186 ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΟΥ ΦΩΤΗΣ 1963 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
43 1.40.34 212 ΜΟΥΣΕΝΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 1967 ΒΕΡΟΙΑ
44 1.44.02 214 ΚΑΓΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1965 Ν. ΕΠΙΒΑΤΕΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ
45 1.46.49 207 ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1971 ΒΕΡΟΙΑ
46 1.46.49 211 ΣΚΟΥΦΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1967 ΒΕΡΟΙΑ
47 2.03.14 171 ΚΟΥΠΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1970 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
48 2.03.14 172 ΚΟΥΠΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 1968 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ΑΝΔΡΕΣ ανω των 49 ετων (Α3)
ΧΡΟΝΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜ ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ-ΧΟΡΗΓΟΣ

1 1.03.58 111 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1961 ΛΑΡΙΣΑ
2 1.05.46 202 ΜΥΓΔΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1961 ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ
3 1.06.02 154 ΣΟΥΠΙΑΔΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ 1952 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
4 1.08.16 119 ΓΕΡΟΜΙΧΑΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1953 ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΘΛ.ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΖΕΥΣ
5 1.09.58 216 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1961 ΒΕΡΟΙΑ
6 1.12.05 190 ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1961 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ BODY ACTION
7 1.12.48 109 ΜΗΤΣΟΥΛΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 1958 ΠΑΡΓΑ
8 1.14.15 185 ΡΕΤΖΕΠΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 1959 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
9 1.15.22 130 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 1957 ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΘΛ.ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΖΕΥΣ
10 1.16.38 198 ΤΣΑΓΚΕΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1961 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
11 1.18.19 193 ΚΟΤΖΑΦΙΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1943 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
12 1.20.44 164 ΠΑΡΙΖΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1950 ΝΑΟΥΣΑ ΠΟ.ΦΥ. Ο. ΝΑΟΥΣΑΣ
13 1.21.10 161 ΠΑΡΙΖΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1956 ΝΑΟΥΣΑ ΠΟ.ΦΥ. Ο. ΝΑΟΥΣΑΣ
14 1.21.40 129 ΚΟΥΤΣΙΩΤΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1960 ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΘΛ.ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΖΕΥΣ
15 1.23.37 174 ΒΕΖΥΡΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1959 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
16 1.25.08 104 ΚΟΥΣΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1957 ΚΟΖΑΝΗ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ
17 1.25.41 117 ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1955 ΒΕΡΟΙΑ
18 1.27.26 103 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1947 ΚΟΖΑΝΗ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ
19 1.29.39 131 ΒΕΝΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 1957 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
22 1.34.50 102 ΔΟΥΓΑΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 1952 ΚΟΖΑΝΗ ΕΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
20 1.39.25 118 ΤΑΓΤΕΛΕNΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 1948 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
21 1.47.54 194 ΚΑΚΑΡΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1952 ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
22 2.04.12 235 ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

1ος Αγώνας ορεινού τρεξίματος Ξηρολιβάδου Βέροιας

Ιανουάριος 10th, 2011

O πρώτος αγώνας ορεινού τρεξίματος για το 2011 πραγματοποιήθηκε στο Ξηρολίβαδο Βέροιας, σήμερα Κυριακή 9/1/2011, με απόλυτη επιτυχία, μέσα σε ιδανικές για τους δρομείς καιρικές συνθήκες και ελάχιστο χιόνι.
Στον αγώνα συμμετείχαν 122 αθλητές και 13 αθλήτριες, με ηλικίες από 15 ως 77 ετών που ήρθαν από Αθήνα, Κέρκυρα, Λάρισα, Πάργα, Θεσσαλονίκη, Βέροια, Νάουσα, Ιωάννινα, Κοζάνη, Γρεβενά, Βόλο, Καβάλα, Κατερίνη, Κιλκίς και αλλού. Η διαδρομή κινήθηκε σε χωματόδρομους και τεχνικά μονοπάτια σε μήκος 13 χλμ. στο πανέμορφο δάσος του Βερμίου με τα υπεραιωνόβια πεύκα που σε αρκετά σκιερά σημεία το χιόνι έκανε την εμφάνισή του χωρίς να δυσκολέψει τους δρομείς. Η καλή σηματοδότηση, οι εναλλαγές της διαδρομής, το χιόνι και το ευχάριστο κλίμα των αθλητών ήταν τα χαρακτηριστικά του αγώνα. Στον αγώνα συμμετείχαν και αρκετοί αθλητές από τον χώρο των δρομικών αθλημάτων. Νικητής στη γενική κατάταξη με αρκετή διαφορά από τους υπόλοιπους ήταν ο στιβικός δρομέας Βασίλειος Πουλιόπουλος από τη Βέροια με χρόνο 52’43’’, με δεύτερο τον Ιωάννη Τσούρη και τρίτο τον Αθανάσιο Στογιάννη. Στην κατηγορία Αντρών ως 39 ετών πρώτος τερμάτισε ο Αθανάσιος Φουρτούνας από την Καβάλα, 40-49 ετών ο Κων/νος Σταμούλης από τη Βέροια, 50+ ο Βασίλειος Παπαγεωργίου από τη Λάρισα.
Σημαντικό γεγονός ήταν η μεγάλη αναλογικά συμμετοχή των γυναικών. Νικήτρια ήταν η Βίκη Καρπούζα από την Κοζάνη με χρόνο 1:06’22, με δεύτερη την Βασιλική Συκοπέτη και τρίτη την Ιρένα Μαλιμπόρσκα-Κυριακού.
Ο αγώνας διοργανώθηκε από το Δήμο Βέροιας, σε συνεργασία με τον Πολιτιστικό Όμιλο Ξηρολίβαδου και υπεύθυνο τον Αντώνη Κουκουτέγο, που προσπάθησε και έκανε πραγματικότητα τον πρώτο αγώνα ορεινού τρεξίματος στην περιοχή. Οι προσπάθειές του επικεντρώθηκαν στην ποιότητα της διαδρομής και στη φροντίδα του αθλητή. Δόθηκαν αναμνηστικά διπλώματα σε όλους/ες και δωρεάν γεύμα στην ταβέρνα «ΤΟ ΓΡΕΚΙ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΗ».
Ιδιαίτερη μνεία αξίζει σε όλους τους εθελοντές, την Επίλεκτη Ομάδα Ειδικών Αποστολών Θεσ/νίκης (ΕΠΟΜΕΑ), τον κυνηγετικό σύλλογο Βέροιας, τους προπονητές του Φίλιππου Βέροιας, τον υπεύθυνο του γραφείου τουρισμού της Νομαρχίας Ημαθίας κ. Σαλιάγκα Γ. και το καφέ [McOza]

Τα αναλυτικά αποτελέσματα θα βρίσκονται τις επόμενες μέρες στο sait μας

Ο μεγαλύτερος σε ηλικία δρομέας του αγώνα

ΑΓΩΝΑΣ ΟΡΕΙΝΟΥ ΤΡΕΞΙΜΑΤΟΣ ΞΗΡΟΛΙΒΑΔΟΥ (ΤΡΕΞΙΜΟ ΣΤΟ ΧΙΟΝΙ)

Ιανουάριος 10th, 2011

Ο Δήμος Βέροιας διοργανώνει αγώνα ορεινού τρεξίματος μήκους 13 χλμ. στο Ξηρολίβαδο (τρέξιμο στο χιόνι), σε συνεργασία με τον Πολιτιστικό Όμιλο Ξηρολιβάδου την ΚΥΡΙΑΚΗ 09-01-2011.
Η πρόσβαση στο χωριό είναι εύκολη ανεξαρτήτως καιρού. Απέχει 17 χλμ από την Βέροια. Ακολουθώντας τον δρόμο για το Σέλι, στα 9 χλμ στρίβουμε αριστερά για Ξηρολίβαδο.
ΏΡΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ: 10:00 π.μ.
ΤΟΠΟΣ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ & ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ: Κτήριο του Πολιτιστικού Ομίλου Ξηρολιβάδου στο κέντρο του χωριού.
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: με email: στο akoukouteg@yahoo.gr , omgrunnersclub@gmail.com και τηλεφωνικά στο 6976000302 (Κουκουτέγος Αντώνης), μέχρι την Παρασκευή 07-01-2011. Δηλώσεις θα γίνονται και μια ώρα πριν την εκκίνηση.
ΕΠΑΘΛΑ-ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: Αντρών -39, 40-49, 50+, και μια κατηγορία γυναικών (τουλάχιστον 6 συμμετοχές σε κάθε κατηγορία). Θα βραβευτούν οι τρεις πρώτοι κάθε κατηγορίας. Αναμνηστικά και διπλώματα συμμετοχής θα δοθούν σε όλους τους συμμετέχοντες.
ΓΕΥΜΑ: Μετά την λήξη των απονομών θα παρατεθεί δωρεάν γεύμα για τους συμμετέχοντες αθλητές. Για τους τυχόν συνοδούς θα υπάρξει προσφορά της ταβέρνας με 10 ευρώ κατ’ άτομο.
ΙΑΤΡΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ: Απαραίτητη προϋπόθεση ο πρόσφατος ιατρικός έλεγχος των αθλητών και των αθλητριών ότι μπορούν να συμμετέχουν σε αγώνες δρόμου. Οι αθλητές και οι αθλήτριες μετέχουν στον αγώνα με δική τους ευθύνη.
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ: Ο αγώνας θα διεξαχθεί σε λιβάδια και χωμάτινους μικρούς δασόδρομους με λίγα εύκολα μονοπάτια. Η συνολική υψομετρική διαφορά είναι περίπου 150 μ. και το υψόμετρο είναι από 1220 μ έως 1360 μ. Μόνος απρόβλεπτος παράγοντας που πιθανόν να δυσκολέψει (αλλά και να ομορφύνει σε περίπτωση χιονιού) την προσπάθεια είναι ο καιρός.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ: Ξηρολίβαδο Βέροιας
ΜΗΚΟΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ: 13 χλμ.
ΏΡΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ: 10:00
ΣΗΜΕΙΟ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ-ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ: Κτήριο Πολιτιστικού Ομίλου Ξηρολιβάδου.
ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΡΙΘΜΩΝ: Στην γραμματεία στο Κτήριο Πολιτιστικού Ομίλου Ξηρολιβάδου 1 ώρα πριν την εκκίνηση.
ΣΤΑΘΜΟΙ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ: 1 Σταθμός τροφοδοσίας με νερό, και στον τερματισμό νερό και χυμοί.
ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΑ: 2 ώρες.
ΛΗΞΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ: 1 ώρα πριν την εκκίνηση
ΑΠΟΝΟΜΕΣ: Ώρα 12:00
ΓΕΥΜΑ: Ώρα 12:30 στην παρακείμενη ταβέρνα.
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ: Κουκουτέγος Αντώνιος 6976000302.
ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
ΕΠΙΘΕΤΟ ………………………………………………
ΟΝΟΜΑ ………………………………………………………
ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΕΡΑ………………………………………………….
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ………………………………………
ΤΗΛΕΦΩΝΟ ……………………………………………………….
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ-ΠΟΛΗ ………………………………………………..
Email ………………………………………………………..

Για την διοργάνωση: Αντώνης Κουκουτέγος.

ΤΟ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΟ «ΑΡΩΜΑ ΞΗΡΟΛΙΒΑΔΟΥ»

Ιανουάριος 2nd, 2011

Στα πλαίσια των εκδηλώσεων για την υποδοχή του καινούργιου χρόνου στο Ξηρολίβαδο παρουσιάστηκε το 9ο συλλεκτικό τεύχος του περιοδικού «ΑΡΩΜΑ ΞΗΡΟΛΙΒΑΔΟΥ». Την παρουσίαση έκανε ο Αντιπρόεδρος του ΠΟΞ και υπεύθυνος σύνταξης Α.Τυφλίδης. Το τεύχος αποτελεί μια νέα πολυτελή έκδοση του περιοδικού με πλούσιο φωτογραφικό υλικό και ενδιαφέρουσες επίκαιρες αναφορές. Είναι αφιερωμένο στην διοργάνωση «ΓΙΟΡΤΕΣ ΒΕΡΜΙΟΥ 2010» που με πολύ μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε με πολλές και ποικίλες εκδηλώσεις σε όλη την διάρκεια του προηγούμενου καλοκαιριού. Το «ΑΡΩΜΑ ΞΗΡΟΛΙΒΑΔΟΥ» διασώζει και προβάλλει τις ανεκτίμητες παραδόσεις του Ξηρολιβάδου και διατίθεται προς όλους τους Ξηρολιβαδιώτες και τους φίλους του χωριού από το Δ.Σ.του Π.Ο.Ξ.

Η ΥΠΟΔΟΧΗ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΟ ΞΗΡΟΛΙΒΑΔΟ

Ιανουάριος 2nd, 2011

Οι ασυνήθιστες για την εποχή καλές καιρικές συνθήκες παρά τις χαμηλές θερμοκρασίες και ο καθαρός δρόμος ενθάρρυναν πολλούς Ξηρολιβαδιώτες και φίλους του χωριού να ανηφορίσουν για να υποδεχτούν τον καινούργιο χρόνο στο Ξηρολίβαδο. Από νωρίς στο Πολιτιστικό Κέντρο του χωριού άρχισαν να συγκεντρώνονται οι επισκέπτες και να απολαμβάνουν την θαλπωρή που χάριζε το τζάκι που έκαιγε, ενώ τα παραδοσιακά εορταστικά μουσικά ακούσματα, ο μπουφές με τις παραδοσιακές πίττες, τα κεράσματα και το κρασί ενίσχυαν την εορταστική διάθεση όλων. Συνάμα μπροστά από το Πολιτιστικό Κέντρο άναψε και ο παραδοσιακός καρτσούνος για ζεστάνει τον τόπο και να δείξει τον δρόμο στον καινούργιο χρόνο. Την αλλαγή του χρόνου σηματοδότησε η ρήψη πυροτεχνημάτων που καταύγασαν τον αστεροπληθή ξηρολιβαδιώτικο ουρανό, προκαλώντας εκδηλώσεις χαράς και ενθουσιασμού σε όλους, ενώ τα παιδιά του χωριού ψάλλανε τα πρωτοχρονιάτικα κάλλαντα. Στην ώρα του κατέφτασε στο Πολιτιστικό Κέντρο και ο Λιγκουτσάρης του Ξηρολιβάδου με την χαρακτηριστική αμφίεση, την προσωπίδα, το ξύλινο σπαθί και τα κουδούνια, αναγγέλοντας με τον δικό του τρόπο τον καινούργιο χρόνο:
«Αλιγκουτσάρης έρχιτι, Γινάρης ξημερώνει….»
Την αναβίωση των πρωτοχρονιάτικων παραδόσεων ακολούθησε το γλέντι με τραγούδια και χορούς μέσα και έξω απο το Πολιτιστικό Κέντρο, που συνεχίστηκε μέχρι τις πρωϊνές ώρες στο «Γρέκι του Βασίλη» και στα σπίτια του χωριού που για το καλό του καινούργιου χρόνου άνοιξαν για να δεχθούν τους φίλους του Ξηρολιβάδου.

Το παρόν συγχρηματοδοτείται κατά 75% από το ΕΓΤΠΕ